Safari Park na Majorce

logo safari na majorce

Pierwszą naszą atrakcją była wizyta w Parku Safari. Hotel w którym byliśmy zakwaterowani znajdował się bardzo blisko Parku i już po kilku minutach byliśmy już na miejscu.Na miejsce dojechaliśmy wynajętym samochodem i również nim poruszaliśmy się po całym parku. Oczywiście istnieje także możliwość dotarcia tam autobusem czy też taksówką i wówczas po parku będziemy się przemieszczać specjalną kolejką która oczekuje na pasażerów przy bramie wjazdowej do Safari Parku.

Wjazd do Safari Parku na Majorce kosztuje :

- 19 euro za osobę dorosłą
- 12 euro za dziecko do lat 3

park safari wjazd safari park kolejka

Po wjeździe w pierwszej kolejności zobaczyć można takie gatunki zwierząt jak gazele, gnu czy nosorożce. Następnie wjeżdża się na teren gdzie żądzą małpy :). Gdy tylko zobaczą, że mamy coś do jedzenia to już nam nie dadzą spokoju. Uśmiać się można naprawdę nieźle a największa radochę na pewno mają dzieci.

My w pewnym momencie trochę się jednak przestraszyliśmy ponieważ małpy obsiadły nasz wypożyczony samochód i jedna z nich wyrwała częściowo uszczelkę z drzwi a inna dość spora usiadła na lusterku i była obawa, że się owe lusterko po prostu złamie :).
Na szczęście wyrzuciłem kilka paluszków przez lekko uchyloną szybę, dodałem gazu i w ten sposób małp się pozbyliśmy.

gazela malpy w safari majorka malpa safari park majorka zyrafy w safari duze

Po drodze widzieliśmy jeszcze żyrafy i inne gatunki zwierząt których nazw nie potrafię wymienić.

Na końcu trasy dojeżdża się do miejsca gdzie można wyjść z samochodu i swobodnie przemieszczać się po dość dużym terenie gdzie znajdują się klatki z przeróżnymi zwierzętami oraz jeden duży plac zabaw z wieloma zjeżdżalniami i huśtawkami.

mini zoo safari zjezdzalnie

Na tym terenie o określonych godzinach organizowane są także pokazy z drapieżnikami takimi jak lwy, pantery i tygrysy. Kocurki znajdują się w klatce o średnicy ok. 10m a wśród nich biega treser który każe im wykonywać jakieś sztuczki. Zwierzęta były dość leniwe i widać było, że za bardzo nie chce im się wykonywać poleceń :)

safari pokaz drapieznikow safari klatka tygrysyWycieczka była bardzo fajna i naszemu synkowi bardzo się podobało. Ja muszę jednak ze swojej strony dodać, że ogólnie zwierząt w tym parku nie ma zbyt wiele i brakuje trochę zieleni.
Byłem w innym parku safari w Anglii i tam według mnie wyglądało to dużo lepiej.
Myślę jednak, że większość osób powinna być zadowolona z wycieczki :)