Farma strusi Artestruz na Majorce


W ostatni dzień naszego pobytu na Majorce planowaliśmy się jeszcze poopalać i popływać w morzu jednak gdy rano wstaliśmy mocno się zdziwiliśmy ponieważ pogoda była delikatnie pisząc beznadziejna :). Postanowiliśmy więc, że po śniadaniu wsiądziemy do samochodu i udamy się na farmę strusi oraz do Palma de Mallorca.

Po ok. godzinie jazdy byliśmy na miejscu. Poniżej zamieszczam mapkę z lokalizacją farmy.
Wizyta kosztuje 5 euro za osobę dorosłą oraz 2 euro za dziecko od 3 do 12 lat.
Dodatkowe, nieobowiązkowe opłaty to miska z jedzeniem dla strusi oraz wizyta w klatce z małymi strusiami. Niestety nie pamiętam w tym przypadku cen za te dodatkowe atrakcje ale nie były one jakieś duże.

Po farmie oprowadzał nas bardzo miły, młody człowiek który na szczęście, świetnie mówił po angielsku
( rzadkość na Majorce ) dzięki czemu w ciekawy sposób cały czas nam opowiadał różne ciekawostki na temat strusi i farmy. Na początku mieliśmy możliwość założenia rękawiczek i sprawdzenia jak dziobią strusie. Po wystawieniu palca od razu któryś ze strusi podchodził i starał się go wyrwać :) W rękawiczkach dało się wytrzymać ale bez nich nie odważyłbym się wystawiać dłoni :)

Po zabawie z dziobaniem postanowiliśmy kupić miskę z jedzeniem i pokarmić te dzikie bestie :) Jeden ze strusi słabo widział i śmiesznie to wyglądało jak starał się on trafić dziobem do miski bądź długiej łyżki i często mu to nie wychodziło.

Następnie udaliśmy się do miejsca gdzie znajdowały się młode strusie. Nasz synek cieszył się bardzo gdy je zobaczył jednak w niektórych momentach trochę się bał kiedy małe strusie starały się go dziobnąć w jego czerwone spodenki :)

Na koniec nasz przewodnik zabrał nas do pomieszczenia gdzie było mnóstwo wyrobów wykonanych z różnych części ciała strusi. Kupić tam można np. skórzane buty, miski i lampki z jaj i piór czy też nawet całe jaja a nawet strusie mięso.
Nic nam jednak nie przypadło do gustu i następnie pożegnaliśmy się i pojechaliśmy w dalszą drogę.

Podsumowując wycieczka była udana i każdemu mogę polecić zwiedzenie farmy Artestruz na Majorce.

farma strusi na majorce

farma strusi na majorce cennik

farma strusi na majorce 2

farma strusi na majorce karmienie

farma strusi na majorce - małe strusie