Aquapark - Western Water Park


Podczas naszego pobytu na Majorce przyszedł i czas na odrobinę szaleństwa dla naszego dziecka no i dla nas samych :). Postanowiliśmy udać się do parku wodnego zwanego Western Water Park. Park znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy ok. 17 km od stolicy Majorki Palma de Mallorca.
Na miejscu znajduje się duży parking który kosztuje 4 euro za wjazd. W najbliższej okolicy można zaparkować za darmo ale życzę powodzenia w znalezieniu wolnego miejsca :)

Wejście do aquaparku kosztuje :

Dorośli : 26 euro
Dzieci ( 5-10 lat ) : 18.5 euro
Dzieci ( 3-4 ) : 11 euro

Po wejściu do parku wodnego czeka nas niemiła niespodzianka. Jedna szafka na ubrania kosztuje 5 euro oraz dodatkowo 2 euro depozyt za kluczyk. Pazerność niektórych ludzi nie zna granic. Jeszcze rozumiem depozyt 2 euro za kluczyk ale szafka to już przegięcie bo według mnie powinna być w cenie biletu!.
Oczywiście za szafkę musieliśmy zapłacić bo w przeciwnym wypadku nie mielibyśmy gdzie zostawić naszych ubrań itp.


western water park mapa

western water park szafki

western water park woz

Cały teren Western Water Park jest dość duży i znajduje się na nim wiele przeróżnych zjeżdżalni i innych atrakcji. Z racji, że było z nami nasze 2,5 letnie dziecko to musieliśmy poszukać odpowiednich dla niego miejsc. Problemów z tym nie było ponieważ w kilku miejscach znajdowały się różne atrakcje odpowiednie dla tak małych a także i trochę starszych dzieci.

Znaleźć tam można sporo malutkich zjeżdżalni na których nasz synek bez problemu zjeżdżał do wody. W jednym miejscu są też "suche" atrakcje jakie spotkać możemy np. w parkach np. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie itp.


western water park zjezdzalnie dla dzieci

western water park zjezdzalnie dla dzieci 2

western water park suche zjezdzalnie dla dzieci

Fajną zabawą było również wspólne pływanie na oponach w sztucznej rzece. Nurt jest bardzo słaby więc płynie się spokojnie a po drodze napotkać można różne figurki w kształcie zwierząt np. krokodyli, węży itp.

W wielu miejscach wypływają z góry mniejsze i większe strumienie wodne które można bez problemu ominąć jednak w pewnym momencie jest to nie możliwe ponieważ dziesiątki strumieni wodnych napotkamy pod mostem pod który trzeba przepłynąć :). Nasze dziecko nie jest miłośnikiem mycia głowy i w ogóle jej moczenia więc gdy tylko zbliżaliśmy się do owego mostka ze spadającą wodą to trzeba było wyjść z nim z wody i ponownie rozpocząć spływ już za mostkiem.

western water park sztuczna rzeka

Chciałem spłynąć z synkiem na oponie w otwartej, dużej rurze jednak dziewczyna z obsługi na górze rury nie pozwoliła na to. Co ciekawe powiedziała patrząc na 2,5 latka, że może on sam spłynąć a ja po nim bądź przed :) Pytam się kto taką idiotkę tam zatrudnił. Rura jak dla mnie miała bardzo łagodny spad i bez żadnych problemów moglibyśmy razem w niej spłynąć...

Na terenie aquaparku znajduje się również wiele zjeżdżalni dla trochę starszych osób. W jednym miejscu są 3 naprawdę strome rury oraz 1 mega stroma, zwana "bestią" :) Osobiście nie odważyłem się z niej zjechać i widziałem również wielu śmiałków którym uginały się kolana po wyjściu na samą górę :) po czym wybierali jednak inne zjeżdżalnie.


western water park zjezdzalnie 2

western water park zjezdzalniePo jakimś czasie wszyscy zgłodnieliśmy i poszliśmy coś zjeść. Jedzenie nie jest tam tanie a do wyboru mamy typowy fast food czyli frytki, hamburgery itp. My za skromny posiłek zapłaciliśmy 15 euro.
Jeśli ktoś miałby ochotę na lody to będzie się musiał liczyć z wydatkiem 2 euro za 1 gałkę lub 3 euro za 2 gałki.

Po posiłku odpoczęliśmy na rozłożonym ręczniku na trawie w cieniu drzew. Można również skorzystać z leżaków ale wynajęcie jednej sztuki kosztuje 3,5 euro.

western water park teren


Mimo, że Aqua park Western Water Park na Majorce nie należy do tanich atrakcji to według mnie warto się tam wybrać. Myślę, że każdy znajdzie na miejscu coś dla siebie, począwszy od rodzin z dziećmi aż do ludzi szukających mocnych wrażeń :)